روی خط عدالت:

این است راه سید ِ شهیدان حسین بن علی؟!! (قمه زدن)

محمدباقر صدر و مرتضی مطهری
هم در زمینه ی علمی معرکه بودند و قوی کار کردند و هم در راه اسلام و سیدالشهدا، خون دادند و دشمن شهیدشون کرد..

ما هم در جنگ امروز ، جنگ علمی (جنگ قلم ها و تاثیرگذاری برمغزها) چنان مفید باشیم که خار در گلوی دشمنان امام حسین باشیم!!!
نه اینکه با کارامون دشمن رو خوشحال کنیم
اگه مرام حسینی داریم ، اگه خط زینبی داریم، یه جوری باشیم که ما را به شهادت برسانند، نه اینکه با کارای ما حال کنند!!

قمه زدن!

مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان ( ۲۵ رمضان ۱۳۹۳شمسی)

شما به‌‌عنوان یک انسان مسلمان، مؤمن، صاحب فکر، باید نگاه کنید، تکلیفتان را احساس کنید، تحلیل داشته باشید؛ نسبت به اشخاص، نسبت به جریانها، نسبت به سیاستها، نسبت به دولتها، موضع داشته باشید، نظر داشته باشید.

این‌‌جور نیست که شما باید منتظر بمانید، ببینید که رهبرى درباره‌‌ى فلان شخص، یا فلان حرکت، یا فلان عمل، یا فلان سیاست چه موضعى اتخاذ میکند که بر اساس آن، شما هم موضع‌‌گیرى کنید؛ نه، اینکه کارها را قفل خواهد کرد.

شــهـ‌وتِ شنیدن!!

خیلی از ماها «شهوت شنیدن» داریم و دلمون میخاد موعظه های ناب بشنویم، دلیلش هم مشخصه؛ واسه کیف کردن و لذت بردن خودمونه!
ای کاش همین اندازه که شهوت شنیدن داریم «شهوتِ عمل کردن» هم داشتیم؛ اونوقت اعمال و رفتارمون خیلی تغییر می کرد…

? عااااشقونه…

سلطان محمود به غلامش أیاز، ابراز علاقه ی زیادی می کرد و درباریان درک نمی کردند چرا. روز عیـــد رسید. سلطان نشسته و به درباریان اجازه داده که هر چه می خواهند درخواست کنند. از وسیله و زمین و خونه و باغ… درخواست می کردند و او عطا می کرد. عجب عیـــدی بود!
بعد از همه، نوبت به أیاز رسید که کنار سلطان نشسته بود. …

وحید یامین پور در صفحه شخصی خودش نوشت .

در قرآن خطاب به زن و شوهرها آمده: «هُنَّ لباسٌ لکم و اَنتم لباسٌ لَهُنّ»(بقره ۱۸۷)
آنان براى شما پوششى هستند و شما نيز براى آنان پوشش هستید.
(مجمع البیان: و هر دو مايه زينت و شكوه و سلامت يكديگريد. به بيان ديگر، آنان مايه آرامش شمايند و شما نيز مايه آرامش آنان؛ همانگونه كه در آيه ديگرى آمده است كه: «وَجَعَلْنَااللَّيْلَ لِباسَاً.»و شب را مايه آرامش و پوشش شما قرار داديم)

همسران رضا شاه

رضاخان چندین زن رسمی داشت که اولین آنها به نام صفیه، اهل همدان بود. از او دختری به نام همدم السلطنه داشت که بعد از یکسال او را طلاق داد.
تاج الملوک؛ زن دوم رضاشاه، دختر یکی از افسران ارشد آذربایجان شوروی سابق بود که با رضا ازدواج کرد.

عشق های خیابونی هم همینطورن!

روزنامه خیلی زود آتیش میگیره!
نیازی هم به تشریفات و مقدمات نداره؛ نه نفت میخاد نه بنزین..
زود روشن میشه و آتیش ِگرم و زیاد… اما زودم خاموش میشه و فقط ازش دودهٔ سیاه می مونه!!

ابلیس رفت بالای کوهی، با صدایی بلنـــــد فریاد کشید و …

گفتند: ای آقای ما! چه شده؟! ابلیس گفت: آیه ای نازل شده [که بدنم به لرزه افتاده چون مایه نجات آدمهاست] که خدا به پیامبرش فرمود: «آدمیان وقتی مرتکب عمل زشتی شوند و یا به خود ستم کنند، به یاد خدا بیفتند و از گناهانشــــون توبه کنند و چه کسی جز خداست که گناهان رو می بخشه»

انسان بايد خيلی تنبل باشه که اين پنج نوبت نماز رو هم نخونه

روايت داريم که خدا فرمود: يا احمد، همانطور که من بر پيامبر و امت های گذشته، پنجاه بار نماز را واجب کردم، به تو و امت تو پنجاه بار نماز را واجب ميکنم.

حضرت موسی به پيامبر گفت که امت تو ضعيف است، پس از خدا بخواه که در نماز تو تخفيف دهد. پيامبر از خدا اين را خواست و خدا پنجاه نماز را به اندازهٔ پنج نماز تخفيف داد. منّت خدا بر پيامبر، کم شدن بعضی فريضه هاست. انسان بايد خيلی تنبل باشه که اين پنج نوبت نماز رو هم نخونه يا اونو سبک بشماره…

چطور جوان مانده‌اي؟

مردم را دور خودش جمع كرده بود، ميگفت زينب است؛دختر فاطمه بردنش پيشه خليفه . پرسيد: ” چطور جوان مانده‌اي؟”
گفت:
“پيامبر دست كشيد بر سرم تا هر چهل سال يك بار جوان شوم.”
علي‌ بن محمد آمد، رو به زن گفت:

نظر جالب توجه «کُربَن» استاد فرانسوی

فقط اقلیت «شیعه» اند که با اعتقاد و انتظار «امام غائب» امیدوارانه به آینده ی دنیا و دارای روح و دل، زنــده اند… و مشکلات زندگی را با نظر و اعتقاد و امید دیگری طرح می کنند. شیعه نه فقط برای آینده، مُهره ی معجزه آسایی در چنته داره، بلکه به گذشته نیز مایه های افتخار و اتکای فراوان داره؛ پیش رویش علی(علیه السلام) ست که مادر دَهر، همانند او نزائیـــده و نخواهد زائیــد.

سرنوشت شمر (علامه امینی)

مدتها فکرم مشغول بود به اینکه خدا «شمر» (ملعون) رو به چه شکلی عذاب میکنه؟! تا اینکه شبی در عالم رؤیا دیدم که امیرالمؤمنین(علیه السلام) در مکانی خوش آب و هوا، روی صندلی ای نشسته و من هم در خدمت ایشون هستم. در کنارشون دو کوزه بود، فرمودند:

این کوزه ها رو بردار و برو از آنجا آب بیار … و اشاره به محلی کردند که بسیار باصفا و با طراوت بود؛ استخری پرآب، اطرافش درختانی بسیار شاداب، که صفا و شادابی محیط و گیاهانش قابل وصف نبود!!