روی خط عدالت:

پیشنهاد استاد زن آمریکایی به دانشجویان کلاسش .

اگرکسی امتحان پایان ترم رو ۲۰ بگیره، من یک شب با اوخواهم بود..

وقتی وارد نیروی هوایی شدم در ابتدای ورود، باید یک سری آموزشها رو
در نیروی هوایی می دیدیم از جمله؛ آموزش زبان انگلیسی…
این کلاس ها، شروع آشنایی چندین ساله ی من با عباس بابایی بود
عباس، شخصیت خاصی داشت و ازهمه متمایز بود.

ایران، امن ترین کشور جهان

تاحالا شنیده بودید توی انگلستان در عرض ۱سال (۲۰۱۱تا ۲۰۱۲) ۱۰۵ نفر، قربانی اسیدپاشی شده اند؟!!
نه ما هیچ کدومو نشنیده ایم!
چون هر اتفاقی توی ایران میفته، باید رسانه ای بشه و ازش برضد نظام سواستفاده کنن ولی توی کشورهای استعمارگر همه چی باید آروووووم و خوب نشون داده بشه.

تاثیر ماهواره در ترویج فساد بخصوص در میان جوانان …

امکان نداره توخونه ای “ماهواره” باشه و جوان مجرد هم با اون غریــزهٔ شهـوتـــ باشه و هیــچ تاثیــری نپذیره! این حرف مثل اینه که بَــرّه رو پیش گرگـــ گرسنـه رها کنی، اون وقت بگی که « این گرگـــ ، درّنده نیست!! »

نکته جالبی درباره تیمم

امروزه ثابت شده “خاک” به خاطر باکتری های زیادی که داره میتونه آلودگی ها رو از بین ببره، باکتری هایی که کارشون تجزیه ی مواد آلی و از بین بردن عفونت هاست، بویژه در سطح زمین که هوا و نور آفتاب بیشتره…

به همین دلیل، وقتی لاشه ی حیوانات یا بدن انسانی پس از مردن رو دفن می کنند در مدت کوتاهی تجزیه میشه و بر اثر حمله باکتری ها کانون عفونت از هم متلاشی میشه. مسلما اگه این خاصیت در خاک نبود، کره ی زمیـــن پر از عفونت و آلودگی میشد! اما چون “خاک” خاصیتی شبیه «آنتی بیوتیک» داره بنابراین تاثیرش در کشتن میکروب ها فوق العاده است.

دشمن منتظر غفلت ماست! فکر نکنیم حال که ما غافلیم دشمن نیز غافل است!..

ر سال ۱۳۳۰ قمری، زمانی که عالم بزرگ شیعه، شهید ثقه الاسلام میرزا علی آقای تبریزی توسط روس ها در تبریز به دار آویخته شد، روز عاشورا بود. در همین هنگام، با فاصله ای نه چندان دور، دسته ها و گروه هایی به قمه زنی و عزاداری، به سبک خود مشغول بودند.
تعدادی از حامیان ثقه الاسلام، به طلب یاری نزد عزاداران شتافتند و گفتند: شما بر مظلومیت امام اشک می ریزید و حتی از فرط ناراحتی قمه می زنید و می گویید ای کاش در کربلا بودیم و از امام دفاع می کردیم و در رکاب امام به شهادت می رسیدیم. حال موقعیتی پیش آمده، بیایید و نگذارید گلویی دیگر را به ناحق خفه کنند.

یه خاطره جالب: شنبه ۲۲فروردین ۹۴ داشتم با دو تا از جوونای باصفا …

دوستی دارم به نام سجاد.ف – ۱۷ ساله.
می گفت یه روز پدرم با دیش و رسیور اومد خونه!!
منم یواشکی رفتم روی پشت بوم و اِل اِن بی رو با یه چیزی سوراخ کردم، وقتی پدرم متوجه شد که ال ان بی خراب شده، رفت یه دونه دیگه خرید و گذاشت جای قبلی!

چرا شما میگویید نوشیدن شراب حرام است؟!

روزی مهدی عباسی(از خلفای بنی عباس)، برای اینکه قدرت علمی امــام کاظـم رو زیر سئوال ببره، گفت: در آیات قرآن فقط از بدی ِ شراب گفته شده و در هیچ آیه ای صراحتا نگفته شراب حرومه! پس چرا شما میگویید نوشیدن شراب حرام است؟!

امام فرمود:
در سوره اعراف، آیه۳۳ خدا میفرماید: إثم(گناه) حرام است!…

حجة الاسلام “پناهیـــــان” تعریف میکنه که:

روزی دانشجوی جوانی برای مشورت اومد و گفت: میخام در دانشگاهمون کارفرهنگی بکنم، چه کار کنم بهتره؟
ازش پرسیدم: بلدی رخت و لباس بشویی؟ گفت: بله، بلدم! اما این چه ربطی به کارفرهنگی داره؟! من میخام کارفرهنگی کنم!
گفتم: حاضری لباسهای هم اتاقیت رو توی خوابگاه بشویی؟

اعتـــراض عاشقانه ≠ اعتراض بی بندوبار (استاد پناهیان)

“اعتراض مطلق و بی بندوبار” مانند اینه که حضرت یعقوب(علیه السلام) به بوی پیراهن یوسف(علیه السلام) بی اعتنا باشه و به این بهانه که منتظر دیدار خود یوسف است، آثار ایشون رو بی‌مقدار بشماره؛ و یا هنگامی که پیراهن را به او می‌رسانند، به جای نوشیدن جرعه ای از چشمــه وصـــال و متبرک کردن ِ چشمانش به پیراهنی که بوی دلدار رو میدهد ( که نتیجه اش بینایی اوست)، اعتراض کنه که « من عمری ست منتظر یوسفم، حالا برای من پیراهن می‌آورید! » و پیراهن رو به کناری پرتاب کنه!

«مَن جاءَ بِالحَسَنَه» یعنی چی؟

گفتم: آقا تعارف نداریم که! من خودمو یه آدم تحصیل کرده میدونم، ضمنا واسه جامعه هم فایده داشتم، نماز و روزه و واجباتم که دارم، حالا “من چطور خودمو از اون معتاد یا آدم فاسد بهتر ندونم؟!”
گفت: آیا احتمال میدی همون معتاد یا فاسد، تو زندگیش کارای خوبی هم کرده باشه؟ جوانمردی، کمک به دیگران…
گفتم: خب بله
گفت: احتمال میدی بعضی از کاراش، اونقدر پاک و مخلصانه بوده که خدا قبـــول کرده باشه؟
گفتم: خب؟!

آقا تعارف نداریم که! من خودمو یه آدم تحصیل کرده میدونم …

گفتم: آقا تعارف نداریم که! من خودمو یه آدم تحصیل کرده میدونم، ضمنا واسه جامعه هم فایده داشتم، نماز و روزه و واجباتم که دارم، حالا “من چطور خودمو از اون معتاد یا آدم فاسد بهتر ندونم؟!”
گفت: آیا احتمال میدی همون معتاد یا فاسد، تو زندگیش کارای خوبی هم کرده باشه؟ جوانمردی، کمک به دیگران…
گفتم: خب بله