روی خط عدالت:

ژن خوب

در روایت داریم که فردی از بنی‌امیه خدمت امام باقر(علیه‌السلام) رسید، مثل زنِ بچه مرده گریه می‌کرد؛ هق هق می‌کرد، حضرت فرمودند: چرا گریه می‌کنی؟ عرضه داشت: چطور گریه نکنم وقتی کل خاندان ما لعن شده است اززبان خدا و زبان شما. حضرت فرمودند: تو از آنها نیستی؛ تو از مایی هر چند ژنتیکت از اونها باشه.

چگونه یاد امام زمان( عج) کنیم؟ -استاد دارستانی

جد علی‌ بن مهزیار می‌گه: حضرت سه بار گوسفند عقیقه کرد برای حضرت مهدی؛ بهش گفتم آقا مگه رسم نیست یه بار عقیقه می‌کنن؟ فرمود: نه، برای پسر من که غیبتش طولانیه اگه هزار تا گوسفند هم عقیقه کنیم می‌ارزه.

وظایف منتظران – قسمت: دوم

جالبه در برخی روایات اومده که وقتی حکومت‌ها عوض می‌شن« اِذا تَغَییر السُلطان تَغَییر الزَمان، بحارالأنوار،ج۷۲، ص ۳۵۸» وقتی حکومت‌ها تغییرمی‌کنن، زمان عوض می‌شه یا در بعضی روایات داره که وقتی نیت سلطان؛ یعنی وقتی حاکمان جامعه اراده‌هاشون و دکترین‌هاشون تغییر می‌کنه زمانه عوض می‌شه. پس یه آدمی که می‌خواد امام زمان و یاری کنه باید زمانش و بشناسه؛ باید بدونه چه خبره در عالم، باید اهل زمان خودش و حکومت‌ها رو بشناسه، باید به اوضاع سیاسی و اجتماعی جامعه خودش آگاه باشه.

وظایف منتظران – قسمت: اول

این که در سلامی که برای امام زمان( علیه‌السلام) داریم می‌گیم« السَّلامُ عَلَیکَ یا سَبیلَ اللهِ الَّذی مَن سَلَکَ غَیرَهُ هَلَکَ- زیارت مخصوص حضرت صاحب الزمان( عج) مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمی» سلام بر اون تنها راهی که جز این راه هلاکته. اینی که اهل بیت( علیه السلام) مانند کشتی نوح گفته شدن که در طوفان بلا و تنها راه نجات اینه یعنی اگه پسر نوح هم باشی فاصله بگیری، غرق می‌شی بفهمی تنها راهه؛ بفهمیم خدایی که ما رو آفریده تنها راه و چاه و می‌دونه؛ وقتی یه همچین اتفاقی افتاد- معرفت یعنی این- اون موقع با همه وجودمون به امام می‌گیم« فَمَعَکُم مَعَکُم لا مَع غَیرکُم- زیارت جامعه کبیره»

هدف منتظران در زندگی

انتظار فرج را افضل اعمال دانسته اند، معلوم می‌شود انتظار یک عمل است بی عملی نیست. نباید اشتباه کرد، خیال کرد انتظار یعنی دست روی دست بگذاریم؛ منتظر بمانیم تا یک کاری بشه. انتظار یک عمل است؛ یک آماده سازی است، یک تقویت انگیزه در دل و درون است یک نشاط و تحرک و پویایی است در همه زمینه‌ها اینجور.

نشست استاد پور سیدآقایی و بعضی فعالین مهدوی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم، گمان می کنم مدت زمان این نشست، حدود “۲ ساعت” بود. همانطور که ملاحظه می فرمایید، متن زیر حدود ۵۰ خط می باشد و این بدین معناست که بسیاری از سخنان ایشان (به دلائلی) ذکر نشده است. البته «مُشت، نشانه ی خروار»، باشد که رستگار شویم. (از اینکه بصورت کتابی تایپ ننموده ام عذرخواهم – داخل پرانتزها نیز سخنان استاد می باشد)

نشست استاد شجاعی و بعضی فعالین مهدوی – مردادماه ۹۵

امام زمان (عج الله فرجه) فرمودند : اگر شیعیان من دو صفت داشتند من می آمدم : ۱- وفاداری ۲- همدلی . کسانی که برای حضرت کار می کنند یک بشارت دارند و آن اینکه حضرت آنها را دوست دارد و برای آنها غیرت دارد. ماندن در کنار حضرت لیاقت می خواهد، ماندن در کنار حضرت معرفت میخواهد. و اینها باعث می شوند که در مسیر از مشکلات لذت ببریم، اصلا سر آدم درد می کند برای مشکلات، مثال آن در دوران دفاع مقدس. «معرفت» عشق می آورد و «عشق» هم «قدرت».

مکتب زیارت

فرق امام با خدا از منظر ما فقط یک چیز است؛ او خدای این اهل ‌بیت است؛ او کسی است که بی‌اذن او اتفاقی در هستی نمی‌افتد یعنی ما وقتی می‌خواهیم بریم زیارت توجه کنیم که در محضر چه کسی قرار می‌گیریم، اصلا راز زیارت معصوم رفتن همینه خدمت معصوم رسیدن؛ بعضی‌ها فکر می‌کنن؛ بدهی و بدبختی دارند جای دیگه روشون نمی‌شه گریه کنن؛

مفهوم زیارت

چه برهانی استوارتر و مهم تر از خود محبت، هیچ چیزی در هستی به اندازه محبت کشش نداره. حالا محبت هم یه محبت چاره سازه، هدایت کنندست، حرکت آفرینه. محبت به یه جنس مخالف نیست، اون محبتش هم از بیخ و بُن من نمی‌زنمش، نه! اون هم ارزشمنده. منتها که چی؟ شما وقتی می‌خوای بری سراغ یه دختره؛ دختر که می‌خواد بره سراغ یه پسر، وقتی میره اونجا بخواد توصیفی بکنه اولاً که کور می‌شه چرا؟

مدیر عامل بنیاد – حجة الاسلام و المسلمین متوسل – تیرماه ۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

بنیاد خراسان روضوی از سال ۸۵ آغاز به فعالیت کرده – تا به حال حدود ۱۶ دوره تربیت مربی داشته است هم خواهران و هم برادران – چندین دوره مقدماتی در مساد بوده – دانشگاه ها و عموم مردم – سالانه حدود ۲۵ میلیون زائر وارد مشهد میشه لذا یک نگاه ویژه به این بحث داریم در هتل ها، اردوها و …