روی خط عدالت:

چرا امام زمان؟ – قسمت پنجم

از برکات حس وجود نازنین امام زمان امیدوار بودن است؛ کسی که با همه وجود به امامش تکیه کند و یقین به آمدنش داشته باشد می‌داند در محضر اوست. انسان وقتی این حس در وجود او پیدا شود که در محضر امام است این محضر بودن امام رو و در محضر بودن امام رو حس بکند آرام است؛ من چه زمانی می‌توانم احساسِ بودنِ امام رو در وجود خود تقویت بکنم؟ زمانی می‌توانم این حس رو در وجود خود تقویت بکنم که شناخت من به امام بالا برود؛ به میزان بالا رفتن شناخت من به امام، حضور امام در زندگی من حس می‌شود؛ و به میزان حس کردن امام در زندگی آرامش به زندگی من خواهد‌ آمد.

چرا امام زمان – قسمت چهارم

انسانی که امام رو شناخت همیشه آرام است کسی که خود رو در محضر امام دید، همیشه در یک دژ امنیت روانی بزرگی‌ است.من یک مثال بزنم خدمت شما: تصور بکنید کودکی که در حال بازیست، کودکی که گاهی وقتا نگران تنهایی است اما مشغول سرگرمی و بازی و طروات و شادابی ا‌ست، به محض این‌ که به سمت دیگری نگاه بکند و وجود پدر یا وجود مادر رو حس بکند و گاهی وقتا دیدید کودک دست می‌زند و لمس می‌کند و وجود مادر یا وجود پدر رو حس می‌کند آرام می‌شود و ‌خود را در یک امنیت کامل روانی می‌بیند.

سبقت گرفتن در یاری رساندن

آمد محضر امام صادق( علیه صلاة و السلام) عرض کرد: یا بن رسول الله وقتی آخرالزمان ان شاءالله امام زمان ظهور بکند قضیه چه جوریه؟ مردم چه جوری به امام ملحق می‌شن؟ حضرت فرمود:‌ همانگونه که صیحه‌ آسمانی و صدای جبرائیل امین بر حقانیت بقیة ‌الله‌ الأعظم شنیده می‌شود؛ یک صیحه‌ دیگه هم شنیده می‌شود که اون صیحه، صیحه‌ی شیطانی است؛ تا این حرف رو زد این یار امام سؤال کرد: آقا پس چیکار می‌کنند مسلمان‌ها و شیعیان در آن زمان؟ حضرت فرمود: خیلی‌ها به سمت صیحه‌ شیطانی حرکت می‌کنند

چرا امام زمان(عج) – قسمت سوم

شاید بارها و بارها این سوال در ذهن من خلق بشود که جدا چرا امام زمان وجود دارد؟ چرا امام زمان هست؟

دوستان، برادران، خواهران اگر امام هست؛ بودن امام حکمت دارد؛ اگر امام هست اما در پس پرده غیبت حضور دارد؛ وجود دارد قطعا حضور او و وجود او برای من دلیل و برای من حجت است؛ بالاترین حجت بودن امام این است که من از او اطاعت بکنم.

چرا امام زمان(عج) – قسمت دوم

این خیلی نکته لطیف است برادر و خواهرمن، گاهی مواقع در اوج انرژی و اوج سرشار بودن از حرکت به سمت خوبی‌ها و به سمت کمال و به سمت رشد و ترقی هستی با تمام وجود دلت سرشار حرکت به سمت نور است اما از کدام راه؟ از کدام مسیر؟ گم می‌شوی؛ گمراه یعنی: کسی که می‌خواهد به یک سمت خوب حرکت کند اما مسیر رو گم می‌کند حالا این گمراه کیه؟

چرا امام زمان(عج) – قسمت اول

شخصی به محضر نازنین حضرت اباعبدالله الحسین علیه( الصلاة و السلام) رسید وعرض کرد که معنای شناخت خدا چیست؟ فرمود: « مَعْرِفَةُ أَهْلِ كُلِّ زَمَانٍ إِمَامَهُمُ الَّذِی یَجِبُ عَلَیهِمْ طَاعَتُهُ » معرفت خدا عبارت است از اینکه هر زمانی امامی که امام اون زمان هست، امام حی هست، امام واجب تعظیم تو هست بشناسی و اطاعتش کنی این شناخت امام، شناخت خداست؛ شناخت امامی که اطاعتش واجب است.

ارتباط با امام زمان، کارمند مهدوی کیست؟

توسل علمی به این معناست که منی که درعصر انتظار زندگی می‌کنم بدانم که یه بخشی از بار امام زمان و من باید بردارم؛ عاشق همیشه بار‌کش معشوق هست. توسل یعنی قرب پیدا بکنم به خدا به واسطه امام، من امام و بشناسم و امام و بشناسانم؛ حتی به دادن یک شکلات به یک کودک، گاهی وقت‌ها یک مِهر امام‌ و من این مدلی می‌تونم تزریق بکنم. گاهی مَثلِ ما مَثلِ یک آدمیه که یک چاقویی به دستش گرفته صیاد این و شکار کرده، افتاده داخل این تور ولی هِی با این چاقو داره تور و پاره می‌کنه که از این تور و شکار، خودش و بندازه بیرون؛ دوستان شکار شُدید؛ تور و پاره نکنید؛