شوخی گرفتیم

مهمترین کار برای یه شیعه کار امامش که مقدم بر کار خودش.
خب حالا شما نگاه کنید این کار به این مهمی و جدی رو شوخی گرفتن بعضی‌ها؛ اصلا توجهی به اون ندارن؛ خیلی از شوخی‌ها جدی گرفته شده.

گاهی موقع‌ها تو یه سریالی که تو تلویزیون پخش می‌کنه یا یک مسابقه ای، خیابون‌ها خلوت می‌شه؛ این شوخی چقدر جدی گرفته شده؛ این بازی چقدر جدی گرفته شده که حتی بعضی‌ها اگر تیم مورد علاقه ‌شون گل بخوره یا ببازه سکته می‌کنن!

فراموشش نکنیم

الان متاسفانه غیبت امام زمان(عج) برای بعضی از شیعیان عادی شده، یعنی براشون خیلی مهم نیست، زندگیشون داره می‌گذره دیگه؛ اگه مسئله شرعی داشته باشن از عالمشون می‌پرسن یا به رساله مرجعشون رجوع می‌کنن. تو مجالس هم شرکت می‌کنن خُب اشک و توسل و گریه و عزا هم که دارن.

معلمین حضرت زینب (سلام الله علیها)

دو تا زن بودن تو طول تاریخ که کاری کردند تا قیامت هر دینداری که واقعا متدین هست؛ مدیون این دو زن باشه: یکی وجود مقدس حضرت زهرا( سلام الله علیها) است که در زمانی که امیرالمومنین مامور به سکوت بود؛ او اومد تو میدون و بار دین رو کشید و یکی هم دخترش حضرت زینب( سلام الله علیها) است که در اون موقعی که امام سجاد مامور به سکوت بود؛ او اومد تو میدون.

ظهور مقدمه قیامت

در روایات اهل بیت ما زیاد داریم که فرمودند: « ایام الله ثلاثه؛ یوم الظهور و یوم الرجعه و یوم القیامه [۱]» هر روزی و هر زمانی که خداوند متعال یک رحمت خاصی رو به عالم دنیا بفرسته، یه نعمت ویژه، یه نعمت مخصوص، یک جلوه‌ خاصی خدا توی عالم دنیا داشته باشه؛ اون روز می‌شه یوم الله.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...