️حذف و تحریفی عجیب!

نزدیک به هزار و دویست سال از تألیفِ کتابِ «سُنَنِ ابی داوود» می گذرد و سالیان سال در «جزء رابع این کتاب» قسمتی بوده به نام کتاب المهدی، که اگر کسی مطلبی از این قسمت نَقل می کرده، با همین نام بوده…

اما متاسفانه در سال ۱۴۰۸ ق، هنگامی که کتاب «سُنَنِ ابی داوود» در کشور مصر تجدید چاپ می شود، قسمت «کتاب المهدی» به نام کتاب الهدی تغییر نام پیدا می کند!!

️أمَّن یُجیبُ المُضطَرَّ إذا دَعاهُ وَ یَکشِفُ السّوءَ-نمل۶۲

“ای کسی که دعای مضطر را اجابت می کند و گرفتاری را بر طرف می سازد”

امام صادق علیه السلام می فرماید: «این آیه در مورد مهدی از آل محمد(علیهم السلام) نازل شده؛ به خدا سوگند! مضطَرّ اوست؛ هنگامی که در مقام ابراهیم دو رکعت نماز به جا آورد و دست به درگاه خداوند متعال بر می دارد؛ خداوند دعای او را اجابت می کند، ناراحتی ها را برطرف می سازد و او را خلیفه روی زمین قرار می دهد.»

️ فرجام جنبش یمانی

یمانی و یارانش با سفیانی درگیر خواهند شد. جنبش ایشان، ضعیف و محدود نخواهد بود؛ بلکه بسیاری از مناطق را در بر می گیرند.

در اینکه «قیام یمانی پیش از ظهور به شکست منتهی می گردد یا تا زمان ظهور ادامه می یابد و آیا محضر مبارک امام مهدی علیه السلام را درک می کند یا خیر؟» به دلیل فقدان روایات معتبر، نمی توان قاطعانه قضاوت کرد. در عین حال، در میان احادیث، اشاره هایی به اتصال نهضتِ یمانی به زمان ظهور وجود دارد…

۲بار مُردن و ۲بار زنده شدن!

قالُوا رَبَّنَا أَمَتَّنَا اثْنَتَيْنِ وَأَحْيَيْتَنَا اثْنَتَيْنِ…[غافر/۱۱]

آنها می‌گویند: پروردگارا! ما را دوبار میراندی و دوبار زنده کردی…

علی بن ابراهیم در تفسیر آیه بالا میگه امام صادق (علیه السلام) فرمودند: این آیه درباره رجعت است.

یکی از بزرگان مشهد…

یکی از بزرگان مشهد… به نقل از یکی از دوستانشان تعریف می کردند، در نجف خدمت امام بودیم، صحبت از ایران شد. من گفتم: این چه فرمایشی است که درباره بیرون کردن شاه از ایران می فرمایید! یک مستأجر را نمی شود بیرون کرد، آن وقت شما می خواهید شاه را بیرون کنید؟!