روی خط عدالت:

حرف مشترک

حضرت مهدی عج وقتی تشریف بیارن به سیره جدشون عمل می­کنن. ما که در فراق امام زمان هستیم در روایات ما هست که ایشون(سلام الله علیها، عج الله تعالی فرجه شریف) به سیره جدشون عمل می­کنه.

ما اگه می­خوایم امام زمانمون بشناسیم سیره حضرت در غیبت رو که نمی­دونیم باید بریم امیرالمومنین بشناسیم. محبت مردم حقیقت جوی عالم به امیرالمومنین از فطرت الهیشون.

سیره قضایی حضرت صاحب الزمان (عج)

طرف زمان حضرت داوود می‌رفت پیشش می‌گفتش که آقا فلانی گوسفند من رو دزدیده، شکایت می‌کرد؛ حضرت یک نگاش می‌کرد می‌گفت اولا فلانی؛ ببین چند تا پرونده قضایی زیر یک دقیقه حل می‌شد. الان چهل سال طول می‌کشه، هر کدومش می‌بینی. اینجوری می‌کرد. حضرت یک نگاش می‌کرد می‌گفت اولا فلانی ندزدیده و بهمانی دزدیده، دوما گوسفند اونجاست برید بیاریدش، سوما پسر خوب تو خودت دوسه روز پیش یکی ‌رو کشتی، جنازشم اونجاست برید بردارید بیارین،

فرصت‌ها را دریاب

بعضی‌ها از آب کره می‌گیرن؛ از کمترین فرصت‌ها انگار استفاده می‌کنن و یک بیداری براشون حاصل میشه؛ خب این‌ها چه اتفاقی براشون می‌افته اون اتفاق رو باید در موردش صحبت بکنیم؛ این اتفاق خوب چیه؟ این اتفاق خوب برای کسی بیافته دیگه معنای گناه رو می‌فهمه؛ نسبت به گناه حساس خواهد بود و اهل پرهیز خواهد بود، اهل  توبه و استغفار خواهد شد و یه زندگی بسیار شیرین، هیجان انگیز، معنوی، نورانی، قوی و زندگی لذت بخش عالی پیدا خواهد کرد.

داستان مرد صابونی و دیداربا امام زمان (عج)

 پیرمردی بود در بصره؛ عطاربود؛ آدم مومنی بود، ظاهرُصلاح بود، سدرو کافورو کفن و وسائلی که عطاری‌های قدیم داشتن. آدم مؤمنی بود نسبتا.

یه روزی دید دو نفر اومدن تو مغازه، آدم‌های خیلی نورانی.

نکات حیاتی برای کار تشکیلات مهدوی

یه بار یکی از این یاران لو میره و کشته میشه که امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید: اون به خاطر اینکه نتونست اسرار حفظ کنه کشته شد؛ یعنی تو کل این سال‌ها اهل بیت کاملا یک سازمان تشکیلاتی قوی رو داشتن مدیریت می‌کردن بدون اینکه یک نفر بخواد بفهمه؛

از نشانه‌های آخرالزمان اینه که مرگ سفید زیاد میشه

مردم به بیماری زیاد می‌میرن؛ از نشانه‌های آخرالزمان اینه که مرگ سرخ زیاد میشه، مردم در جنگ ها زیاد می‌میرند؛ از نشانه‌های آخرالزمان اینه که سیل و امثالهم زیاد میشه؛ بنی اسرائیل خدا نوشته بود ۴۰۰ سال از یوسف تا موسی فاصله داشت؛ گریه کردن،اشک ریختن،۱۷۰ سالش و خدا بخشید؛ یعنی بیشتر از یک سوم؛ برای چی برای ما نبخشه؟ ها؟

می‌خوای امام زمان تحویلت بگیره؟ می‌خوای امام زمان به شدت دوستت داشته باشه؟

در روایت هستش که به امام زمانتون خدمت کنید؛ در جریانی پیرمردها و بزرگا دور تا دور مجلس نشسته بودن؛ امام صادق هم بودند؛ یه دفعه یه نوجوون اومد تو، همین پونزده، شانزده ساله؛ هم سن و سال شما؛ تا اومد تو این نوجوون امام صادق (علیه‌السلام) بلند شدند،  به ایشون احترام گذاشتن؛ خیلی تحویلش گرفتن؛ خیلی زیاد؛ همه‌ی اطرافیان تعجب کردن؛ مگه این آقا کیه؟ این نوجوون چیکار کرده اینقدر امام صادق با این ابهت اینقدر تحویلش می‌گیره ؟ پرسیدند؛ گفتند: آقا ایشون کی هستن؟ اینقدر تحویلشون می‌گیرید؟ امام فرمودند: این آقا ما رو یاری می‌کنه؛

به نظر شما مهم ترین خطر و آسیبی که جامعه منتظر و منتظران رو تهدید می‌‌‌‌‌‌کنه چیه؟

سوره مبارکه عصر یکی از سوره‌هایی است که ما وقتی به هم دیگه می‌رسیم بعد از سلام و احوال پرسی خوبه این سوره رو بخونیم.

این سوره انسان رو به یاد امام زمانش می‌اندازه، به یاد وظیفه یک منتظر، یاد خطر‌ها و آسیب‌هایی که در دوران غیبت امام زمان منتظران و جامعه منتظرموعود رو تهدید می‌کنه. بسم الله الرحمن الرحیم «والْعَصْر» قسم به زمان، حالا این زمان چیه؟

یک منتظر چه جایگاهی پیش خدا داره؟ به چه درجه و مقامی می‌تونه برسه؟

کسی از شماها اگر آگاه به امر ظهور باشه و منتظر و چشم به راه باشه همانند کسی است که در رکاب حضرت قائم با شمشیر در راه خدا جهاد کرده فرمود بلکه به خدا قسم مانند کسیه که با شمشیر در رکاب رسول خدا جهاد نموده و در مرحله سوم فرمود: بلکه به خدا قسم مانند کسیه که با رسول خدا در محضر رسول خدا به شهادت رسیده باشد. این بالاترین مقام و درجه ‌ای است که برای یک انسان قابل تصوره” و بعد فرمود: آیه‌ای برای شما منتظران در قرآنه. میگه من عرض کردم کدام آیه؟

سیره‌ی امام زمان چگونه است؟

یعنی وقتی آقا میاد وضعیت آدم چه جوری می‌شه، برای قتل و خونریزی و ویران‌ گری میاد یا وضعیت به‌ گونه‌ی دیگریست؟

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...