روی خط عدالت:

دولت کریمه امام عصر – قسمت پنجم

وقتی که امام زمان علیه‌السلام ظهور می‌کنند همه ابعاد انسان رو عدالت می‌بخشند یعنی ابعاد جمادی، ابعاد گیاهی، ابعاد بدنی، ابعاد حیوانی یعنی بعد جنسی، اجتماعی، سیاسی، ابعاد عقلی انسان و از همه مهم‌ تر بعد فوق عقلانی انسان هست که به یک قدرت و شکوه و آرامش و اعتدال می‌رسه و انسان در این دوران، همه ابعادش بهره‌مند خواهند شد و امام زمان( علیه‌السلام) همه ابعاد یک انسان رو تعالی می‌بخشه.

دولت کریمه امام عصر – قسمت چهارم

در اینجا عده‌ای از اهل برزخ از شخصیت‌های بسیار برجسته و اون‌هایی که ما عاشقشون هستیم مثل: وجود مقدس ابوالفضل العباس، وجود مقدس علی اکبر بسیاری از اصحاب ائمه و کسانی که ما فقط در تاریخ اسمشون رو به عنوان انسان‌های برجسته و بزرگ خوندیم مثل: مالک اشتر و کسان دیگری که مثل خیلی از شهدایی که می‌شناسیم‌ دوسشون داریم عاشقشون هستیم همه برمی‌گردن. یکی از شورانگیزترین آثار دولت کریمه امام زمان این هستش که وقتی حضرت ظهور می‌کنه انسان با بسیاری از شخصیت‌هایی که محبوب او بودن شخصیت‌های برزخی محبوب خودش آشنا می‌شه و دوران فوق العاده زیبایی هست که اون‌ها برمی‌گردن و ما به مقام و توفیق رفاقت و همدمی و مصاحبت با اون‌ها می‌رسیم.

دولت کریمه امام عصر – قسمت سوم

بعضی از ابعادش رو من عرض می‌کنم، در روایت داریم از امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرماید: در شرق و غرب گیتی کسی باقی نمی‌ماند مگراینکه معتقد به توحید و یگانگی خداوند بشه یعنی اثر دولت کریمه این هستش که همه‌ مردم روی زمین به معرفت الله می‌رسن به عشق خداوند تبارک و تعالی می‌رسن، این روایت در جلد ۵۲ بحارالانوار صفحه ۳۴۰ هست.

دولت کریمه – قسمت: دوم

دولت کریمه برای همه پنج بُعد انسان یعنی بُعد جمادی، گیاهی، حیوانی، عقلی و فوق عقلی نعمت‌ها رو به اوج خودش می‌رسونه و انسان رو در تمام این ابعاد به اون منتهای آرزو و غایتی که داره می‌رسونه.

من ترجیح می‌دم که اول از بعد انسانی صحبت بکنم چون در این بُعد کمتر صحبت می‌شه و معمولا وقتی از دولت کریمه سخن به میان میاد ابعاد جمادی گیاهی یا حیوانی او بیشتر گفته می‌شه، من می‌خوام در این قسمت به این بُعد بپردازم.

دولت کریمه امام عصر – قسمت اول

بحث درباره آثار دولت کریمه آقا امام زمان( علیه السلام) هست که این دولت کریمه تعابیر مختلفی براش وجود داره مثل دولت جهانی یا دولت عدالت یا تعبیر قرآنیش دولت مستضعفان، دولت صالحان، دولت حق؛ این‌ها اسم‌هایی است از حکومت و دولت آقا امام زمان( علیه السلام). من برای اینکه عزیزان راحت‌تر بتونن آثار و خیرات و برکات این دولت و بهش احاطه پیدا بکنن یه تقسیم بندی اول می‌کنم و بعد بر اساس این تقسیم بندی آثار و خیرات دولت و معرفی می‌‌‌کنم.