روی خط عدالت:

همدلی برای فرج – قسمت دوم

وفاداری یعنی همون صفتی که در اصحاب امام حسین( علیه‌السلام) بود و اون اینکه همه چیز رو کنار گذاشتن و فقط به امامشون فکر کردند؛ همون چیزی که در فاطمه‌ی زهرا بود( سلام الله علیها) که وقتی دید امام زمانش به خطر افتاده؛ فراموش کرد که زنه؛ فراموش کرد که بارداره؛ فراموش کرد که ۴ تا بچه کوچک داره و حتی فراموش کرد که همسر امیرالمومنینه و فقط و فقط به نجات امام زمانش فکر کرد؛

همدلی برای فرج – قسمت اول

خداوند تبارک و تعالی بدن‌های ما رو از پدر و مادران زمینی ما آفرید؛ اما روح بی نهایت ما رو و روح بی نهایت طلب ما رو که قابلیت خلیفة الهی داره؛ قابلیت این و داره که خودش به مقام محمد و آل محمد« علیهم‌السلام» برسه؛ از نور اهل بیت خلق کرده؛ در زیارت عاشورا که حدیث قدسی است، ما می‌خوانیم که «أسئَلُهُ أَن یُبَلِّغَنیِ المَقامَ المَحمُود لَکُم عِندَ الله» ما از خداوند می‌خواهیم که ما رو به همون مقام پسندیده‌ای که شما نزد خدا دارید برسونه و به تعبیر علی« علیه‌السلام» در نهج البلاغه «مَن أوتِیَ دَعا فَقَد أوتِیَ الاِجَابَة» کسی که دعا رو بهش بدن اجابت رو هم بهش می‌دن؛

قوم برگزیده کدام قوم است ؟

امام( ره) فرمود: ملت ایران از ملت حجاز در عهد رسول الله و از ملت عراق در عهد امیرالمومنین بالاتر هستند.

پیامبر فرمود: «أَفضَلُ النَاس یَقیِناً اَهلُ فَارس» بالاترین مردم از نظر یقین ایرانی‌ها هستند که در زمانی فرمود: سلام من و به برادرانم برسانید. گفتند: یا رسول الله: برادران شما کیا هستند؟ مگر ما برادران شما نیستیم؟ فرمود: نه، شما اصحاب من هستید.

دولت کریمه امام عصر – قسمت پانزدهم (پایانی)

یک نکته خیلی مهمی که در مورد دولت کریمه ما داریم؛ اینقدر این دولت کریمه خیرات، برکات بی‌نظیر داره که عرض کردم مثل یک دوران ملکوتیه یعنی از حد طبیعی زندگی زمینی بیرونه دولت کریمه امام زمان؛ یک بهشتهِ، یک در واقع پیش بهشته قبل از وفات انسان وارد بهشت و برزخ می‌شه؛

حکومت امام زمان یک بهشته فوق العاده پیشرفته است که گاهی وقتا اونایی که تو‌‌‌ بهشت هستن حسرتش رو می‌خورن، بهشتی‌هایی که توی بهشت هستن به آدمایی که روی زمین هستن غبطه می‌خورن که خوش به ‌حال شما، این خیلی مهمه، یک همچین دولت کریمه‌ای که ما واقعا باید به ابعادش فکر بکنیم خیلی زیباست. اینقدر این قشنگه که به ما گفتن هر شب ماه رمضون دعاتون این باشه، اصلا دعا‌های ماه رمضون که می‌دونید؛

دولت کریمه امام عصر – قسمت چهاردهم

بحثمون درباره رشد اقتصادی وجنبه‌ جمادی زندگی انسان در دوران حکومت امام زمان (علیه‌السلام) بود؛ پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم) در این زمینه می‌فرماید: که خداوند مردی از اهل بیت من رو به سوی مردم می‌فرسته که زمین رو پر از عدل می‌کنه‌؛ ساکنان زمین و آسمان دوستش دارند؛ زمین گیاهان خود را می‌رویاند و چیزی در خود نگه نمی‌دارد؛ این رو گفتم دیگه به عشق حضرته همه داره اتفاق می‌افته؛ زندگان آرزو می‌کنند کاش مردگانشان بودند که می‌دیدند این اوضاع رو؛ این آرزو به خاطر خوبی‌هایی هست که خداوند در اون عصر به مردم عطا می‌کنه.

دولت کریمه امام عصر – قسمت سیزدهم

یکی از آثار بسیار خوب و شیرین در دوران دولت کریمه حل مسائل اقتصادی مردم هست که ریشه‌ بسیاری از مسائل دیگه‌ مردم هم هست؛ چون اقتصاد در حد متعارف و متعادل اگر باشه، ابعاد دیگرش هم شرایط کمالیشون بهتر میشه؛ مثل ابعاد گیاهی، ابعاد حیوانی، ابعاد عقلی و ابعاد فوق عقلانی.

دولت کریمه امام عصر – قسمت دوازدهم

یکی از آثار بسیار خوب، زیبا و دل چسب دوران ظهور امام زمان(علیه‌السلام) تکامل و در واقع عدالت بخش گیاهی انسان‌ هست.

انسان‌ها یک بخش گیاهی دارن که در اون بخش کشش به سمت کمالات گیاهی دارن مثل: رشد، تغذیه، تولید مثل، زیبایی این جور چیز‌ها.

در اون زمان این ابعاد فوق العاده پیشرفت خواهند کرد؛ یکی از قشنگی‌های دوران امام زمان این هستش که در بخش گیاهی و بدنی انسان مریضی‌هاش همه از بین میره یعنی دیگه ما چیزی به اسم مریضی نداریم اون موقع.

دولت کریمه امام عصر – قسمت یازدهم

همه عاشق هم دیگه هستن، همه همدیگر رو دوست دارن، همه فداکاری و ایثار دارن نسبت به هم دیگه و دیگران رو به خوشون ترجیح میدن، روابط انسانی در اوج عشق قرار می‌گیره.

روابط زناشویی، اجتماعی، اعضای خانواده در اوج خودش قرار می‌گیره و انسان‌ها از هم دیگه فوق العاده لذت می‌برن چون دیگه مفاهیم حیوانی یا غلبه ابعاد حیوانی وجود نداره؛ روابط، روابطه فوق العاده قشنگی میشه و اگر ما بدونیم چه ‌شود عجله می‌کنیم برای رسیدن به این دوران.

دولت کریمه – قسمت دهم

در روایت داریم که امنیت به قدری زیاد خواهد شد که هر زن جوانی می‌تونه هر وقت بخواد بدون همراهی با محرم سفر بکنه و در امان باشه؛ هیچ ترسی، دلهره‌ای، اضطرابی، دلشوره‌ای، تهدیدی متوجه او نیست.

دولت کریمه – قسمت نهم

علم بدون انسان کامل و بدون حاکمیت متخصص معصوم برای بشر مضر هست؛ بشر الان تا این زمان بیشترین پیشرفت علمی خودش را داشته، ولی ما می‌بینیم هر چقدر علم پیشرفت کرده بدبختی‌ها و نکبت‌ها و مشکلات زندگی انسان بیشتر شده؛ ما الان بیش از هر زمان دیگری گرسنه داریم در روی زمین، بیش از هر زمان دیگری جنگ و خونریزی و کشتار انسان‌ها رو داریم؛ خودکشی داریم؛ طلاق داریم؛ مصرف مواد ضد افسردگی داریم؛ مصرف مواد مخدر داریم؛ غم و غصه داریم؛ بیش از هر زمان دیگری بیماری‌های روحی و روانی و تیمارستان‌ها رو داریم و حتی مشکلات جسمی بشر هم، الان به اوج خودش رسیده.