چرا امام زمان(عج) ؟ – قسمت چهاردهم (پایانی)

فهمیدن علائم آخرالزمان و علائم ظهور خوب است اما آنچه مهمتر از فهم علائم ظهور است فهم شرایط ظهور ضروری است. شرایط ظهور یکی از مهمترین اون‌ها آمادگی من است وجود یاران، آماده شدن یاران، دوستان شناخت امام زمان من رو همیشه به روز و به دور از گناه حفظ می‌کند شاید خیلی به ذهن این سوال مطرح بشه که چرا من باید شناختم رو نسبت به امام زمانم بالا ببرم؟

چرا امام زمان – قسمت سیزدهم

چرا باید امام زمان خودم رو بشناسم؟ اگر امام خود رو شناختی جریان غیبت به تو آسیبی نخواهد زد. آمدن امام به سرعت اتفاق بیافتد یا با تاخیر اتفاق بیافتد، و تو اهل تسلیم امر و خواست امام باشی با شناختِ به امام از آسیب آفات آخرالزمان در امانی

چرا امام زمان ؟ – قسمت دوازدهم

مرحوم علی صفائی حائری (رضوان الله تعالی ‌علیه ) در کتاب گران سنگ تو می‌آیی که توصیه می‌کنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید؛ به ظاهر کتاب خیلی کوچکی ا‌ست اما گویا بحری را در کوزه‌ای قرار دادند؛ در بخشی از این کتاب زیبای خودش این ‌گونه بیان می‌کند که کسی که در حقیقت منتظر است وجود نازنین امام زمان است؛ او در انتظار ماست؛ درسته که ما منتظریم و در روایات انتظار بالاترین عبادت شمرده شده اما با همه‌ی این‌ها در حقیقت امام زمان منتظر است؛ امام منتظر است تا ما برای آمدن او چه می‌کنیم؛

چرا امام زمان ؟ – قسمت یازدهم

آیا اگر کسی نسبت به امام زمان شناخت پیدا نکرد نمی‌تواند از امام استفاده ببرد؟

بسیاری هستند که تنها از امام زمان، اسم امام را می‌دانند، شناختی نسبت به امام ندارند اما عاشق امام‌اند، زندگی خود را گاهی بر محور امام تنظیم می‌کنند؛ پس این‌جا جایگاه شناخت من نسبت به امام زمان کجاست؟

چرا امام زمان؟ – قسمت نهم

ای کاش بدانم همه امور از کانال امام زمان صورت می‌گیرد؛ ای کاش بدانم وجود باکرامت امام زمان واسطه در فیض هست “وَبِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری ” ای کاش این جمله فوق‌العاده نورانی را بر سر در خانه‌ها سر در مغازه‌ها سر در فروشگاههای خود بزنم “وَ بِیَمنِهِ رَزِقَ الوَرَی”

چرا امام زمان؟ – قسمت هشتم

گاهی در بعضی از روایات وقتی سوال می‌شود که مهدی آخرالزمان کی خواهد آمد؟

در بخشی از تعابیر این گونه آمده « إِنَّ هَذَا اَلْأَمْرَ لاَ يَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَعْدَ إِيَاسٍ –  محمد بن يعقوب كليني، الكافي » مرحوم کلینی این روایت رو در کتاب گران سنگ کافی بیان کرده که این روایت از چند امام به دست ما رسیده.

مهدی آخرالزمان نخواهد آمد « لاَ يَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَعْدَ إِيَاسٍ» مگر زمانی که مضطر به آمدن امام شوید؛ این اضطرار به حجت و اضط رار به امام فوق العاده دقیق است.

چرا امام زمان؟ – قسمت هفتم

چقدر موفق شدی وجود نازنین امام زمان رو در اعماق قلب خودت جا بدهی؟

یکی از زیباترین این روش‌ها ابراز این عشق است.

شما در تعابیر حضرات معصومین ( صلوات الله علیهم اجمعین) حتی این گونه ابراز عشق‌ها رو می‌بینید.

چرا امام زمان؟ قسمت ششم

در کنار پدر بودیم فردی آمد از پدرم پیرامون مهدی آخر‌الزمان( سلام الله‌ علیه) سؤال کرد پدر مفصل در رابطه با وجود نازنین مهدی آخر‌الزمان سخن گفت و بعد از پایان سخن”وَ أومَأَ بِیدِهِ إِلی‌ صَدرِه شَوقاً إلی‌ رُؤیتِه” یکباره دیدیم حال پدرم امیرالمؤمنین منقلب شد دست به سینه نازنین گذاشت و اشاره به این امر کرد که پسرم مهدی جان چقدر مشتاق دیدن تو هستم.

چرا امام زمان؟ – قسمت پنجم

از برکات حس وجود نازنین امام زمان امیدوار بودن است؛ کسی که با همه وجود به امامش تکیه کند و یقین به آمدنش داشته باشد می‌داند در محضر اوست. انسان وقتی این حس در وجود او پیدا شود که در محضر امام است این محضر بودن امام رو و در محضر بودن امام رو حس بکند آرام است؛ من چه زمانی می‌توانم احساسِ بودنِ امام رو در وجود خود تقویت بکنم؟ زمانی می‌توانم این حس رو در وجود خود تقویت بکنم که شناخت من به امام بالا برود؛ به میزان بالا رفتن شناخت من به امام، حضور امام در زندگی من حس می‌شود؛ و به میزان حس کردن امام در زندگی آرامش به زندگی من خواهد‌ آمد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...