روی خط عدالت:

رگ خواب آقایون

– مردها روی حرمت و احترام، خیلی حسّاسند
– و همچنین روی تجسس نکردن
– مرد وقتی عصبانی میشه، دوست داره همسرش ساکت و خاموش باشه و جوابشو نده
– به شوهر، حُسن ظن داشته باش

نکته ای فوق العاده از استاد قرائتی .

تمام پرنده ها كه زنبور عسل رو در هوا می بینن میگن این آشغال چیه؟ فِسقلی… و اصلاً زنبور رو به حساب نمیارن در حالیکه اون در دلش عسل داره! وقتی خدا میخواد به یك چیز كوچیک نظر كنه، كارخونه عسل سازی (اونم از بهترین نوعش) بهش میده! خداوند می فرماید: شما مثل زنبور باشید، كوچیکه اما در دلش عسل داره….

آيا دوست داری دوباره همسرت زيباترين زن دنيا باشد؟

گفت: وقتی همسرم را انتخاب کردم.. درنظرم طوری بود که گويا خداوند مانندش را در دنيا نيافريده.

وقتی نامزدشديم.. بسياری را ديدم که مثل او بودند.
وقتی ازدواج کرديم، خيلی ها را از او زيباتر يافتم.
چندسالی را که را باهم زندگی کرديم، دريافتم که همه زنها از همسرم بهترند.

رمز ورود به بهشت!

تعدادی از انصار اومدند خدمت پيامبر(صلی‌الله‌عليه‌وآله) سلام کردند و گفتند: يا رسول الله حاجتی داريم. حضرت فرمود: بفرمائید. گفتند: حاجت بزرگیست! فرمود: چیست؟ عرض کردند: برامون پیش خدا بهشت رو ضمانت کنید.
سر مبارک پیامبر پایین افتاد و بعد از چند لحظه، نگاهی به انصار کردند و فرمودند: من اين کار رو ميکنم به شرط این که “از هيچ کس هيچ چيز درخواست نکنيد”

دوشیزه خانم! آقا دوماد!

دیدین، گاهی خانما که میخان پارچه ای رو بشکافن و قیچی دم دستشون نیس، با نوک دندون، پارچه رو یه شکاف میدن و اونوقت راحت پارچه تا آخر شکافتـــه میشه..
خیلی از شکاف ها و اختلافات زناشویی و خانوادگی، از همین شکاف های خیلی کوچیک شروع میشه..
درست مثل آتیش روشن کردن؛ که با چوب های ریز و کوچیک شروع میشه و کم کم چوبهای درشت هم آتیش میگیره!

دو اصـل در روابط زوجین

گاهی شیر آب رو باز میکنن، آبــها گل‌آلــود و زنگ زده ست! این وقتا شیر رو نمی‌بندن، بلکه باز و بازتر میکنن تا جاییکه کم کم آب زلال و نوشیدنی میشه..

تو اختلافات خانوادگی هم همینطوره. گاهی یکی دهنشو باز میکنه و حرفایی میزنه که خیلی کِدِر و تیره ست! در این مواقع اقدامی که خیلی مؤثره «گوش دادن» به حرفای اونه، اینم یه نوع تخلیه ست دیگه… همسرمون رو آروم میکنه.

عاشقــــــانه ترین نامـه..

“تصدقت شوم؛ الهى قربانت بروم، در اين مدت كه مبتلاى به جدايى از آن نور چشم عزيز و قوّت قلبم گرديدم متذكر شما هستم و صورت زيبايت در آئينه قلبم منقوش است.
عزيزم اميدوارم خداوند شما را بسلامت و خوش در پناه خودش حفظ كند. حالِ‏ من با هر شدتى باشد میگذرد ولى بحمداللَّه تا كنون هر چه پيش آمد خوش بوده و الآن در شهر زيباى بيروت هستم؛

ای بانو… مثل گندم باشـــ…

درخت های بلند صنوبر را دیده ای؟!
در برابر تندبادها می‌شکنند و آسیب می‌بینند و هر شاخه ای از آنها به سمت و سویی پرتاب میشود! چرا؟ چون صنوبر در برابر طوفان، انعطاف پذیر نیست و «ایستادگی کردنَش، شکسته شدنش» خواهد بود…