دوازده اصل مهم در ازدواج

اصل اول: اینکه بدانیم ازدواج فقط برای “لذت بیشتری بردن” نیست بلکه برای تشکیل کانون خانواده ایست که می خواهد پذیرای نسل آینــده باشد.

اصل دوم: اینکه بدانیم مرد، بنــده ی شهوت است و زن اسیر محبّت. آنچه مرد را به اسارت در می آورد شهوت است و آنچه زن را به اسارت در می آورد سخنان محبت آمیزی ست که از دهان همسرش می شنود…

ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺍﯾﺖ ساختگی ﺳﺖ…

ﺳﺆﺍﻝ :
ﺩﺭ ﺭﻭﺍﯾﺎﺕ ﻣﻌﺘﺒﺮ بین اهل سنت ﺩﺍﺭﯾﻢ که پیامبر ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ:
ﺍﮔﺮ ﺍﺑﻮﺑﮑﺮ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﻗﻮﻡ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺰﺍﻭﺍﺭ ﻭ ﭘﺴﻨﺪﯾﺪﻩ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﺴﯽ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻣﻘﺪﻡ ﺷﻮﺩ. **
آیا صحت داره؟! (اگر اینطور باشه خلافت حضرت علی دیگه مطرح نخواهد شد)

چرا گاهی بعضی از ما آدما اینقدر دست به یقه می‌شیم ؟!

پیامبر از کنار “بزغالهٔ مردهٔ گوش بریده شده ای” که در آشغالی افتاده بود، عبور می‌کردند. رو به اطرافیان کرده و فرمودند: این بزغاله چقدر می‌ارزد؟ آنها گفتند: اگر زنده بود شاید یک درهم هم ارزش نداشت! پیامبر فرمودند: « سوگند به آنکه جانم در دست اوست، دنیا نزد خدا، از این بزغاله نزد اهلش پست تر است.» ۱

سوار از مرد ژنده پوش پرسید: «آبادی کدام طرف است؟» (داستانک)

سوار از مرد ژنده پوش پرسید: «آبادی کدام طرف است؟» شنید: «این طرف.» سوار رفت. رسید به قبرستان! به تاخت برگشت و مرد بیچاره را به باد کتک گرفت که چرا دروغ گفتی؟! و مرا مسخره کردی؟!! ژنده پوش گفت: دروغ نگفتم، مسخره هم نکردم. چون گورستان از هر آبادی ای آبادتر است. گذر همه ی مردم به این آبادی می افتد!

نمی فهمم کشاورزی چه ربطی به انرژی هسته ای داره؟

طبق آمار رسمی، سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی و غذایی تولیدی خودمون رو به خاطر فساد از دست میدیم!! و جالبه بدونید که به همین دلیل یه اداره کل به نام «مدیریت ضایعات» در وزارت کشاورزی وجود داره!

فتح کاخ سفید !

گروهی از مسلمانان، کاخ سفید را فتح خواهند کرد؛ کاخی که نمادی از کاخ کسریٰ و آل کسریٰ است.

با یک نگاه …

با یک نگاه … زن و بچه داشت و کاشی کار بود. برای ساختن مسجد گوهرشاد، کارگری می کرد. یه روز گوهرشاد خانم اومد برای نظارت. و این مرد هم از همون بالای داربست با یه نگاه؛ نه یک دل، که صد دل عاشــــق شد…! عقل میگفت: تو کجا و بانوی مجلله ای همچون گوهرشاد […]

مردی داشت در جنگل‌های آفریقا قدم می زد. (داستان کوتاه و قشنگ)

مردی داشت در جنگل‌های آفریقا قدم می زد که ناگهان صدای وحشتناکی که دایم داشت بیشتر می شد به گوشش رسید. به پشت سرش که نگاه کرد دید شیر گرسنه‌ایی با سرعت باورنکردنی دارد به سمتش می‌آید و بلافاصله مرد پا به فرار گذاشت و شیر که از گرسنگی تورفتگی شکمش کاملا به چشم می‌زد داشت به او نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد که ناگهان مرد چاهی را در مقابل خود دید که طنابی از بالا به داخل چاه آویزان بود. سریع خود را به داخل چاه انداخت و از طناب آویزان شد.تا مقداری صدای نعره‌های شیر کمتر شد و مرد نفسی تازه کرد متوجه شد که در درون چاه اژدهایی عریض و طویل با سری بزرگ برای بلعیدن وی لحظه‌شماری می‌کند.

انگار از دماغ فیل افتادیم!!

« خدا از بنده ای که در بین همراهان برای خودش امتیازی قائل باشه بیزاره! » محال بود به کاری مشغول باشیم و پیامبــر قسمتی از اون کار رو به عهده نگیرند.

شهـــــر خدا؛ شهرفرنگ نیست!

اگه کسی به زندگی مدل غربی عادت کرده که مثلا پای یک برنامه جذاب تصویری بنشینه و اون برنامه هم با تسخیر کردن عقل و احساس، به روحش نفوذ کنه و در او تاثیر بگذاره… چنین کسی باید فکر تاثیرپذیــــــری از رمضان رو از سرش خارج کنه.

گوارا باد بر تو که صاحب اختیار هر مرد و زن مؤمنی شدی.

[در غدیرخم بعد از خطبه پیامبر و معرفی حضرت علی بعنوان ولی امر مردم]
عمر بن خطاب نزد علی {علیه السلام} رسید و ایشون رو ملاقات کرد و گفت: گوارا باد بر تو که صاحب اختیار هر مرد و زن مؤمنی شدی.
(مسنداحمدحنبل/تحقیق شعیب ارنئوط/ج۳۰/ص۴۳۰)